KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14077007
nr 1407 7007
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 35/75, daterad -76. Motivet: 36x50, yttermått inklusive ram: 54x68 cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:14:02
24/6 16:28:56
Igge Karlsson
Läs mer om Igge Karlsson